CO JE HORMONÁLNÍ JÓGA

CO JE HORMONÁLNÍ JÓGA

Jedná se o přírodní léčbu, které sestává ze sestavy cviků, jejichž účelem je eliminovat či alespoň zmírnit příznaky hormonální nerovnováhy (ne vždy je možné se všech příznaků úplně zbavit, ale pokud jsou „na vině“ hormony, můžeme s tím něco dělat).

Asi nejdůležitější, co byste měli vědět je, že cviky jsou snadno proveditelné (a pokud Vám třeba zpočátku nepůjdou, existují i snazší varianty). Cvičení nevyžaduje žádné předchozí znalosti ani zkušenosti s jógou a především, je velmi účinné! Více v části Vědecká analýza a výsledky.

Jde o přirozenou alternativu k hormonální léčbě, jelikož stimuluje produkci hormonů tím, že přímo působí na funkci vaječníků, štítné žlázy, příštítných tělísek, hypofýzy a nadledvinek. Všechny tyto žlázy s vnitřní sekrecí se podílí na tvorbě hormonů a jsou součástí hormonální soustavy, která spolu s nervovým systémem zajišťuje veškeré procesy v těle. Hormonální jóga byla vytvořena Dinah Rodrigués z Brazílie před více než dvaceti lety. Od té doby má po světě řadu nadšených stoupenkyň, které vyměnily léky podporující tvorbu hormonů za přirozené řešení, kdy vlastními hormony znovu vytvářejí přirozené nastavení procesů v těle. Dinah sestavu vytvořila na základě klasické Hatha jógy, Kundaliny jógy a buddhistických technik. Všechny tyto techniky jsou staré tisíce let a již v dávné době přinášeli lidem ozdravení fyzické i mentální.

Hormonální jóga neřeší jen příznaky menopauzy (i když proto byla původně vytvořena), ale díky znovu navýšení hladiny hormonů, řeší řadu případů s plodností, dále premenstruační syndrom (PMS), také pomáhá zvyšovat imunitu a omlazovat tělo (dále viz sekce „Co hormonální jógová terapie řeší“).

Hormonální jógová terapie působí přirozenou cestou hlavně na hladinu estrogenu a progesteronu. Bez léků, pouze pomocí specifických cviků znovu aktivuje produkci hormonů.

Výukou vás provedu já jako lektorka Hormonální jógové terapie certifikovaná její zakladatelkou Dinah Rodrigués.

Napsat komentář