Hatha jóga

Hatha jóga

Sanskrtské slovo hatha je složeno ze slovních kořenů ha a tha.
Část "ha" pak prezentuje mužský element, energie slunce, Šíva, Puruša (vědomí), zápal, síla, pravý energetický kanálek prány Pingala, den, extrovertní síla, svaly, yang, zatímco "tha" je ženský element, intelekt, Šakti, Prákrti (příroda), levý pránický kanálek energie Ida, kreativita, lunární energie, myšlenky, potenciál, chladivý efekt, noc, introvertní síla, klouby, pojivová tkáň.

Hatha jóga zahrnuje asány (jógové pozice), pranajámu (řízený dec) a Jóga Nidru (relaxaci s vizualizací). Je to klidná forma jógy, z jedné pozice do druhé přecházíme ve velice pohodlném rytmu. Cílem hathajógové praxe je harmonie těla, mysli i duše. Cílem je udržení zdravě fungujících systému v těle, ovládnutí těla a jeho pročištění. Ale také získání kontroly nad vlastní myslí a tím i nástroje, který pomáhá lépe čelit nástrahám současného způsobu života jako je například stres.

Je vhodná pro úplné začátečníky, i pro ty, kteří chtějí vejít hlouběji do tajů jógy a nepoznat jen ásany (jógové pozice), ale i něco více. Každá pozice má více variant pro různé pokročilosti. Nejde o to, dát si nohu za krk. Cílem je prožitek jednoty s tělem.

Čas lekcí: Úterý od září 2015 - 20:00 - 21:00 hod.
Místo: YogaZone, Kováků 1077/9, 150 00 Praha 5-Smíchov
Pro koho je určena: pro začátečníky i pokočilé