Hormonální jóga a pánevní dno

HORMONÁLNÍ JÓGA A PÁNEVNÍ DNO – CO VÁS NA KURZU ČEKÁ?
Ruku na srdce, milé ženy, víte kde máte své pánevní dno? Víte, co to vůbec je a k čemu slouží? A kdybych chtěla být zlá, zeptala bych se ještě, zda tuto oblast dokážete vědomě ovládat. Ne, nebojte se, nechci být zlá a nemyslím tyto otázky špatně. Věřte, že sama (po mnoha a mnoha letech praktikování jógy) jsem nevěděla o svém pánevním dnu vůbec nic.

PÁNEVNÍ DNO – PROČ A KDY CVIČIT?                                                                                                                                                            Cvičení pánevního dna může napomoci v otěhotnění či při močové inktontinenci. Je velkým pomocníkem při porodu či v menopauze. Je spojením s našimi ženské kořeny a ženstvím jako takovým.

HORMONÁLNÍ JÓGA – KDY JI CVIČIT?
Zhruba ve 35 letech začíná klesat hladina hormonů. Z preventivních důvodů je tedy vhodná doba právě v tomto věku. Pokud nicméně již trpíte hormonální nerovnováhou, je možno věk limitován pouze na jedná straně. Musí Vám být minimálně 18 let. Cvičit ale můžete klidně až do 100 let.

KDY NECVIČIT?
Jsou jistá omezení, kdy cvičení není vhodné. Doporučuji přečíst. Pokud si nebudete jistá, je možná konzultace.

HORMONÁLNÍ SOUSTAVA A VĚDECKÁ STUDIE
Hormonální jóga vznikla před 25 lety. Založila ji Brazilka Dinah Rodrigues, která tehdy procházela menopauzou díky cvičení téměř bez symptomů. Dodnes ve svých 92 letech stále svou techniku vyučuje a provádí výzkum. Dle jejích výsledků hormonální hladina v průměru naroste o 254% za 4 měsíce. Sama jsem u ní absolvovala seminář pro učitele Hormonální jógové terapie.

Podívejte se na termíny aktuálních kurzů hormonální jógy a pánevního dna v Praze.

Napsat komentář