Rubriky
Nezařazené

Hormonální jóga v Praze

Hormonální jóga zaznamenala v posledních letech velký „boom“. A není divu. Pomáhá ženám napříč generacemi řešit hormonální nedostatky bez chemických preparátů.

V Praze je dnes již řada lektorek, které nabízejí různé formy výuky. Je jen na Vás, jakou si vyberete.

Jako základní kritérium však doporučuji vždy zvolit lektorku certifikovanou zakladatelkou Hormonální jógy Dinah Rodrigues. Některé lektorky nabízejí výuku hormonální jógy i bez hormonajlni joga v prazetohoto osvědčení, není zde však záruka kvalitních znalostí jednotlivých technik, které hormonální jóga využívá a také modifikací jednotlivých cviků pro specifická zdravotní omezení. Zde najdete aktuální kurzy hormonální jógy v Praze.

Pokud přemýšlíte, jaký typ kurzu zvolit, zde je několik pro a proti, které by Vám mohli výběr usnadnit.

Kurz rozložený do více týdnů:

Výhody – máte možnost dostatečného zažití procvičovaných cviků, lektorka Vás může vícekrát opravit a Vy se tak vyhnete řadě chyb. Lektorka Vás vyzve, abyste si doma průběžně sestavu procvičovali, protože i když ji ještě neumíte celou, již v době jejího učení, kdy se cviky postupně přidávají, pracujete na hormonální vyrovnanosti. Čím delší kurz je, tím více času (obvykle za stejné peníze) získáte. Navíc cvičení ve skupině je samo o sobě podpůrné a zábavné. 🙂

Nevýhody – pokud nejste trpělivý typ a chcete umět vše hned, nemusí tato varianta být pro Vás ideální.

Víkendový kurz:

Výhody – během víkendu se naučíte celou sestavu a od dalšího týdne už Vám nic nebrání
cvičit, cvičit a zase cvičit 🙂

Nevýhody – je málo prostoru sestavu zažít, ujistit se, že neděláte chyby a zvládáte bezchybně všechny techniky

 Individuální kurz:

Výhody: máte veškerou pozornost lektorky jen pro sebe, sleduje každý detail Vašeho pohybu. Sleduje, zda děláte správně naučené techniky a hned může zasáhnout, aby nevznikly špatně návyky. Je to nejrychlejší varianta – čili pro Vás netrpělivé naprosto
ideální J S lektorkou se domluvíte na počtu hodin, které potřebujete. Můžete výuku rozložit do dvou částí: samotná výuka (obvykle 6-8 hodin, které mohou proběhnout i během 2-3 setkání) a po nějaké době opakování. Tyto kurzy je možné domluvit i mimo Prahu.

Nevýhody: Nemáte podporu skupiny, výuka Vás bude stát víc.

Napsat komentář