CERTIFIKOVANÁ LEKTORKA HORMONÁLÍ JÓGY A PÁNEVNÍHO DNA, ALE PŘEDEVŠÍM ŽENA A PRŮVODKYNĚ ZA POZNÁNÍM ČASTO ZAPOMENUTÉ KRAJINY NAŠEHO ŽENSTVÍ

Proč si vybrat kurz hormonální jógy a pánevního dna se mnou...

Kurz HORMONÁLNÍ JÓGA A PÁNEVNÍ DNO v podobě, který Táňa vytvořila, je unikátní a jedinečný svého druhu. Snoubí v sobě to podstatné z obou přístupů a znovu vytváří možnosti, které nám na cestě ženství zůstaly skryty, které nebyly předány z matky na dceru a které mohou být příčinou řady zdravotních obtíží a nepochopení v našich současných životech.​

Jaká byla moje cesta...?

V roce 2011 jsem se rozhodla udělat ohromný krok do neznáma a ukončit zaměstnání v korporátní společnosti. Všichni si tenkrát ťukali na čelo, proč to, ta holka dělá, dobře rozběhnutá kariéra v dobře prosperující společnosti… a tak dále. Znáte to. Vlastně jsem neměla důvod k nespokojenosti, že? Jenže já ho měla. Nežila jsem takový život, který by mě skutečně těšil.

Abych to zkrátila, rozhodla jsem se to změnit a „skočit do neznáma“. No, vlastně jsem jen přijala hozenou udičku, která se tehdy nabízela (ale o tom třeba zase jindy) a řekla jsem si, že by bylo konečně fajn začít si plnit své sny. Udělala jsem tehdy spoustu věcí, které byly na mém seznamu s názvem „AŽ NĚKDY“ a sama jsem se nepřestávala divit, jak ono „až někdy“ může být „PRÁVĚ TEĎ“.

Jednou z věcí, kterou jsem tehdy udělala bylo, že jsem se po letech praktikování jógy rozhodla udělat lektorský kurz a také jsem postupně začala jógu učit. Hodně věcí se od té doby začalo měnit. Postupem času jsem začala vnímat paradox toho, jak moc je jóga „MUŽSKÁ“ vzhledem k tomu, kolik žen praktikuje jógu a jak moc onen „ŽENSKÝ ASPEKT“ v józe chybí. V té době jsme navíc začali s partnerem řešit, že bychom už také rádi přivedli na tento svět miminko, ale tomu se tak nějak nechtělo. V té době jsem se dozvěděla o HORMONÁLNÍ JÓZE a hned se také přihlásila na kurz. Cvičení mě hodně posunulo na mé cestě k „ŽENSTVÍ“, ale já chtěla víc. Chtěla jsem tuto cestu předávat i jiným ženám, a tak jsem se v roce 2013 rozhodla absolvovat kurz Hormonální jógy přímo u zakladatelky DINNAH RODRIGUES. Byl to pro mě velký zážitek, už jen samotný fakt pozorovat stále vitální Dinnah (které bylo už v té době více než 90 let), jak předává své mnohaleté zkušenosti dalším lektorkám a u toho zvládá cvičit pozice, které by mohly být nesnadné i pro mnohé padesátnice.

Po nějaké době přišel další významný okamžik na mé cestě k stávání se PRŮVODKYNI ŽEN PO KRAJINĚ ŽENSTVÍ.

Narodila se mi má báječná dcera MEDA. Moje dcera přinesla do mého života mnoho změn. Celkem pozdní rodičovství mě dostihlo v podobě řady fyzických neduhů, které jsem do té doby neznala. Co bylo ale nejzásadnější byla změna vnímání světa. CO VLASTNĚ CHCI TÉ MALÉ ŽENĚ PŘEDAT? JAKÁ JE MÁ ÚLOHA JAKO MATKY? Vlastně jsem vůbec nevěděla, jak na to. TRADICE PŘEDÁVÁNÍ DŮLEŽITÝCH ŽENSKÝCH TÉMAT tu nebyla, ale já INTUITIVNĚ cítila, že chci pro svou dceru i pro sebe víc. Začala jsem si klást zprvu velmi nejasné otázky o tom, co má předávat matka dceři, o vztahu k našemu ŽENSKÉMU CYKLU včetně MENSTRUACE, ŽENSTVÍ, MATEŘSTVÍ atd. A také jsem si začala čím dál více uvědomovat, že fyzickým cvičením (byť jde o velmi dobře propracovanou sestavu Hormonální jógy) se řada potíží, které se dříve nebo později začnou spolu s dalšími neblahými faktory souvisejícími se současným hektickým způsobem života, manifestovat ve fyzické rovině (mluvím tu o PMS, ZTRÁTĚ LIBIDA, NEPLODNOSTI, ZTRÁTĚ ŽIVOTNÍ ENERGIE a v neposlední řadě neschopnosti VNÍMAT SE A PŘIJÍMAT VE SVĚ ŽENSKOSTI.

Tak jsem opět začala hledat. A našla jsem.

Našla jsem koncept s názvem PÁNEVNÍ DNO. Pamatuji se, že když jsem šla na první lekci ke své kamarádce, které tento kurz učila, měla jsem jen velmi nejasnou představu a hlavně tušení, že tohle bude přesně to, co potřebuji. Na první lekci jsem při relaxaci usnula. Měla jsem tehdy 3 měsíční dceru a přes veškerou radost z mateřství jsem cítila, že NUTNĚ POTŘEBUJI OPEČOVAT, protože je toho na mě prostě hodně.

A opečování přišlo skvostné. Kurz samotný byl ale pouhý začátek. Postupně, jak dítko dovolovalo, jsem se do „PÁNEVNÍHO DNA“ (rozuměj konceptu Pánevního dna 😊 ) nořila hlouběji a hlouběji. Pročetla jsem mnoho knih a PROTELEFONOVALA JSEM MNOHO HODIN SE SVÝM PÁNEVNÍM DNEM (teď to zní podivně, ale věz, milá ženo, že jde o jednu z nejúčinnějších technik, jak se se svým pánevním dnem a tedy i svým ženstvím spojit a pracovat na řadě témat).

Posléze jsem se rozhodla vše ještě prohloubit studiem u zakladatelky tohoto konceptu RENATY SAHANI. Posléze jsem se stala CERTIFIKOVANOU LEKTORKOU.

Dnes po mnoha letech vnímám práci s pánevním dnem jako základ pro veškerou práci s obtížemi, které žena řeší (ať už jde o PMS, OTĚHOTNĚNÍ či MENOPAUZU) a věřím, že pokud tuto „základní školu“ neabsolvujeme, není často samotná sestava HORMONÁLNÍ JÓGY dostačující pro řešení výše zmíněných potíží.  

Dnes tedy nabízím ženám PRŮVODCOVSTVÍ v rovině, která zahrnuje oba tyto koncepty a dotkneme se v nich také všech rovin našeho bytí, tedy roviny FYZICKÉ, ENERGETICKÉ i EMOCINÁLNÍ. A to může být velmi silné, přesto téměř vždy nezbytně nutné, aby byl náš život opět v rovnováze bez bolestí, neschopnosti naplnit svou ženskou roli či bez obtěžujících SYMTOMŮ MENOPAUZY, které až příliš často přijímáme jako nevyhnutelné.

 

Mé semináře můžete aktuálně navštívit v těchto městech:

Praha DŮM JÓGY ANDĚL
Praha JÓGA CENTRUM Holešovice
Liberec SIDDHA JÓGA

hormonální jóga
  • vyrovnání hormonální hladiny
  • předcházení nemocem a symptomům způsobeným poklesem hladiny hormonů
  • snížení či vymizení syndromů menopauzy
  • ženštější křivky, zvýšení libida a životní energie
  • zlepšení mozkových funkcí
  • redukce stresu, depresí a nespavosti
  • odbourání častých změn nálad a podrážděnosti
  • silnější svaly a kosti
  • přečtěte si zkušenosti s hormonální jógou a mými kurzy