Lékařská studie

Vědecká analýza a výsledky

V roce 1993 Dinah Rodrigues provedla výzkum účinků na hladinu estrogenu a na symptomy menopauzy při praktikování Hormonální jógové terapie (dále HJT): návaly horka, suchost urogenitální oblasti, únava, emoční nestabilita, deprese, nespavost, migréna, vypadávání vlasů, jako i na další problémy spojené s hormonální nerovnováhou. Pro kontrolu výsledků si účastnice před započetím nechaly udělat test hladiny ženských hormonů (estrogenu) z krve, který opakovaly každé 4 měsíce a pro vyhodnocení intenzity symptomů vyplňovaly každý měsíc dotazník.

Výsledky byly velmi dobré: u 100% účastnic došlo po 3 – 4 měsících praktikování cvičení k vymizení příznaků zcela bez používání léků, a pokud nějaký symptom pociťovaly, byla jeho intenzita téměř nulová.

  • Hormonální hladina v průměru narostla o 254% za 4 měsíce.
  • Průměrný věk účastnic byl 47 let, avšak pokročilejší věk nebyl překážkou, u některých žen po 70-tce mohly být aktivovány vaječníky, zvýšila se hladina estrogenu a symptomy vymizely.
  • Symptomy jako podrážděnost, neurastenie, emoční labilita, plačlivost, nespavost, neklid, stres a jiné emocionální symptomy jako nerozhodnost, únava a deprese, zmizely po 2 až 3 měsících cvičení. U 100% žen zcela vymizel PMS, migréna, stres a panika, nebo byla jejich intenzita blízká nule. HJT pomocí specifických cviků, bez léků, reaktivuje produkci hormonů v těle, působí na celý organismus a přináší vitalitu, dobré zdraví a pohodu.
  • Předčasná menopauza - u mladších žen dochází poměrně často k hormonálním problémům. Např. předčasná menopauza se může objevit již před 30. rokem věku a způsobit neplodnost i psychické problémy. Ať už jsou příčiny jakékoliv, díky HJT byla v těchto případech hormonální hladina normalizována a obnovena plodnost.
  • PMS a polycystické vaječníky - se stále častěji objevují. Po cca 3 až 4 měsících cvičení se vaječníky opět normalizovaly, také menstruace a cysty zmizely.
  • Padání vlasů, lámavé nehty a suchá pleť- je také výsledkem snížení hladiny hormonů. HJT tyto symptomy eliminuje.