Rubriky
Cviky hormonální jógy

Hormonální jóga – víkendový versus více týdenní kurz

Přemýšlíte, jaký typ výuky hormonální jógy by pro vás byl nejvhodnější?

Zvolit rychlý, víkendový kurz nebo raději protáhnout výuku do několika týdnů?

Odpověď není jednoznačná, ale výčet pro a proti by vám mohl v rozhodování pomoci.

Víkendový kurz skýtá velkou výhodu v rychlosti. Pokud jste pracovně vytížená a nemáte času nazbyt, za dva dny vás lektorka naučí celou sestavu a vy si budete moct hned od dalšího týdne doma sama cvičit v denní dobu, která vám bude vyhovovat.

Výhoda rychlosti má v sobě ale i svůj protipól. Informace, které se vám během dvou dnů nepodaří přesně zachytit, budete muset nastudovat v manuálu (který na každém kurzu od lektorky získáte), případně se následně domlouvat na opakovacích lekcích.

Více týdenní kurz nabízí možnost pozvolné výuky. Každou hodinu se naučíte několik nových cviků. Následující lekci tyto cviky zopakujete a opět se k nim naučíte cviky nové. Takto se postupně a pozvolna naučíte celou sestavu. Všechny cviky jsou několikrát zopakovány, takže si je detailně zapamatujete a doma už manuál otevřete minimálně.

Navíc cvičení ve skupině může být více motivující.

A aby rozhodování nebylo málo, je tu ještě třetí možnost. Pokud se stále nemůžete přiklonit ani k jedné variantě, existuje ještě varianta třetí.

Je jí výuka individuální. Při tomto typu výuky se s lektorkou dohodnete na čase (i místě, pokud preferujete výuku například u vás doma) vašeho setkávání.

Výuku lze rozdělit do několika lekcí, kdy se sestavu naučíte a případně i zopakujete dle vaší potřeby.

Lektorka se navíc bude věnovat pouze a výhradně vám.

Doufám, že vám byl článek užitečný a pomohl vám vybrat nejlepší variantu vhodnou právě pro vás.

Těším se na viděnou třeba na některém z mých aktuálních kurzů hormonální jógy. 🙂

Namasté

Napsat komentář